Bu sitedeki lavinya.net forum/panolar sayfası bölümü 22 yıl önce yani 2002 yılında kurulmuş, 11 yıl önce 2013 yılında ise aktif kullanımı durmuştur. Güncel/yeni paylaşım yoktur. Yalnızca arşiv/nostalji için yayına açıktır.

ÖZGÜRLÜK NEDİR ?

Sizin Kürsünüz. Genel de Konu dışı başlıklar...
_paranoya_

Mesaj gönderen _paranoya_ »

özgürlük...
günlerdir kapalı olduğum bu duvarlar arasından koşarak evimin önüne gidip saatlerce onun balkonuna bakmaktır...
yürüdüğüm herhangi bir yol kenarına uzanıp saatlerce hayal etmektir...
özgürlük elimizden alınan birçokşeyin bütünüdür...
özgürlük dokunduğunda donup kalmak...özgürlük güldüğünde kendini bulmak...
özgürlük susmuş insanların arasında çığlıklar atarak koşuşturmak ve içimdeki ölen birini canlı tutmaktır...
ama biz özgür değiliz...
ve bunların birçoğunu yapamazsınız...
üzgünüm....
nehir

Mesaj gönderen nehir »

ARKADAŞLAR ÖZGÜRLÜĞÜN NE OLDUĞUNU DEMİR PARMAKLIKLAR ARASINDAN UÇMAYA ÇALIŞAN BİR KUŞUN HAREKETSİZ KALMIŞ KANATLARINA YAHUT BİR YUDUM IŞIK GÖRMEK İÇİN ODASININ PENCESİNDEN GÜNEŞİ ARAYAN BİR ÇİFT GÖZE SORMAK GEREK EN İYİ CEVABI ONLAR VERİR BİZLERE ÇÜNKÜ BİZ İNSANLAR NEFES ALDIK MI BİRKERE TÜM ATMOSFERİ İSTERİZ BENDE DAHİLİM BUNA KİMSENİN İSTEKLERİNDEN DOLAYI YAZMIYORUM BUNLARI SADECE BİR GERÇEK VARKİ GÖZÜMÜZÜN DOYMADIĞI BANA GÖRE ÖZGÜRLÜK = HUZUR EĞER HUZURLUYSAN HER EYLEMİNDE YANİ RAHATLIĞINDAN RAHATSIZ OLMUYORSAN VE RAHATSIZLIK VERMİYORSAN ÖZGÜRSÜNDÜR
Kullanıcı avatarı
hasta
Takımdan
Takımdan
İsim: Bedih

selam

Mesaj gönderen hasta »

Merhaba arkadaşlar bence kendi ayaklarının üstünde durabilmek istediğini yapmak,gezmek,dolaşmak hiç kimseye hesap vermeden sorgusuz sualsiz bir yaşam türü bence ama özgürlüğü hangimiz doğru dürüst yaşıyoruz ki !!!! :twisted:
nadas_

Mesaj gönderen nadas_ »

sen özgürlük olarak doğdun
sadece sen onu unutmaya koşullandırıldın
özgürlük sadece sen özgür olmanın sorumluluğunu alabilecek kadar bütünleşmiş olduğunda
mümkün olur.
dünya özgür değildir.
çünkü insanlar olgunlaşmamıştır
insan olarak tam özgür bir insan dışsal olaraközgür olmak için yanıp tutuşmaz
birşeyden özgürleşmek hakiki özgürlük değildir
istediğin bir şeyi yapma özgürlüğü de benim bahsettiğim özgürlük değildir
benim özgürlük vizyonum senin kendin olmandır...
demiş bır yazar .. bencede dünyada hiçbir insan özgür değildir çünkü bi şekilde bir yerde insanlarımz hep birşeylerın etkisinde kalıyorlar..düşüncelerini akııllarındaki gibi söyleyemiyorlar...sizce nedenn..._?bence bunun birtek sebebi varr oda her insanın içinde gizli bir yerde saklı işte o düşünceyi olduğu gibi ortaya çıkardığınz ve kabullendiğiniz zaman sanırım özgürlükle ilgili birseyler başlamış olacak içizde....
cansu1234

Mesaj gönderen cansu1234 »

özgürlük insanın içindedir. hayaller ve umutlar ne kadar sınırsızsa bir insan da o kadar özgürdür..
akasya

Mesaj gönderen akasya »

sınırsız olamk siye bi kavram vardır.
özgürlük onun içinde bi yerde kendıne yer edınmıs ama sureklı ınsanlardan kacmıs bi türlü kimsenin yüzleşmeye cesaret edemediği basit bi kavramdır aslında...
özgürlük istege baglı ucu bucagı bilinmeyen özel bi ortamdır...
onurx92

Mesaj gönderen onurx92 »

Özgürlük uçmaktır,uçuyorsan özgürsün. :roll:
Scream

Mesaj gönderen Scream »

özgürlük; nasıl mutlu oluyorsan içinden ne geliyorsa onu yapabilmektir (kendine ve başkalarına zarar vermden)
sunni_teneffus

Mesaj gönderen sunni_teneffus »

özgürlük;özgürce uçmayı düşündüğünde, dosyanda düşünce suçunun yazmamasıdır... :!:
zencefil

Mesaj gönderen zencefil »

GECENN Bİ WAKTİ YALNIZ BAŞINA DENİZE GİRMEK VE AYAKLARININ YERDEN KESİLMESİ!...
KESİNLİKLE ÖZGÜRLÜK BUDUR!.
mihrimah

Mesaj gönderen mihrimah »

özgürlük seni mutlu eden şeyi yapabilmektir.içinden geleni. istenileni degil asla.
mihrimah

Mesaj gönderen mihrimah »

aslında görece dedigimiz şey tam burda ortaya çıkıyor.bir mahkum kaldırımda yürümeyi özgürlük olarak düşünürken,boşı boş biri yürüdügü kaldırımlara mahkum hissedebilir kendini.bazende kendi gelecegimize dair kararların ne kadarını kendimiz aldıgımızla alakalı görünür özgürlük.benim çevremde genelde isyan sesleri bu taraftan gelir.
melissa
Üye
Üye

Mesaj gönderen melissa »

üniversiteyi bitirip kazancımı elime alamadıktan sonra hiçbir açıdan özgür değilim,önemli olan kimseye sormadan çıkıp sokakta yürümek veye keyfinin dilediğini yapmak değil bana göre,kendi ayaklarımın üstünde durup,ailem olmadan da yaşayabileceğimi anladığım gün özgürüm demektir :!:
Kullanıcı avatarı
hakan
Takımdan
Takımdan
İsim: Hakan

Mesaj gönderen hakan »

Senin nasıl düşündüğüne bağlı.Aslında özgürdürsün ama farkında değilsindir.
Ritmik

Mesaj gönderen Ritmik »

özgürlük te her kavram gibi mutlulukla bağdaştırılabilir ancak, özgürlüğün tek istisnai yanı çevremizdeki insan sayısına oranla değişmesidir. evet, bence özgürlük istediğini, mutlu olma yolunu eyleme dökebilme sanatıdır ve çevrende ne kadar insan varsa o kadar özgürsündür. başkasının özgürlüğünün sınırlarına girmek gibi bir kavram aslında yoktur, sadece toplumsal ahlakın korunması için, saygı ve erdemden yoksun insanları bari özgürlük maşasıyla korkutayım zihniyetinin ürünüdür, herkesin kendi değer yargıları ve ahlakı kendinedir aslında... özgürlük budur.