Bu sitedeki lavinya.net forum/panolar sayfası bölümü 22 yıl önce yani 2002 yılında kurulmuş, 11 yıl önce 2013 yılında ise aktif kullanımı durmuştur. Güncel/yeni paylaşım yoktur. Yalnızca arşiv/nostalji için yayına açıktır.

Hayat felsefeniz nedir?

Sizin Kürsünüz. Genel de Konu dışı başlıklar...
seyytan
Kıdemli üye
Kıdemli üye
İsim: Metin Çetin

Hayat felsefeniz nedir?

Mesaj gönderen seyytan »

Evet arkadaslar hayat felsefeniz nedir? Amacınız nedir?
Ne icin yazıyorsunuz?
Ben ailem icin yasıyorum...
Kullanıcı avatarı
sinan
Admin
Admin
İsim: Sinan

Re: Hayat felsefeniz nedir?

Mesaj gönderen sinan »

hayata, yaşamak için gönderildiysek;

yaşamak için yaşıyorum. sanırım bu herşeyi barındırıyor içinde.

olmazsa olmazlarım; ailem, onurum, sevgim
~
ansızın gelecek gibisin..
blackpearl

Mesaj gönderen blackpearl »

yeni felsefem haybeye yaşamak..Ne için,neden,nasıl gibi soular sormadan ve yanıtları da umursamadan..Hiçbirşeyi ve hiçkimseyi umurmıyorum birkaç şey ve kişi haricinde..Bu felsefeyi yeni edindim birazda böle idare edicem hayatı..
kemanci
Üye
Üye
İsim: yelda

Mesaj gönderen kemanci »

bu hayat benımdır benım felsefem.özgürlük benım için çok önemlı,hayatı doya doya yaşamak gerekır.kım ne derse desın eğer içimden o an herhangi birşey yapmak geçerse yaparım.kımseyı takmam o anda,kımseye zarar vermeyecekse yaptığım,delı mı bu bakışları altında da olsa yaparım,bu hayat benım olduğuna göre kararlar da benım olmalı,o yüzden zaten sarıldım kemana,ilerleyıp öğretmen olacağım ya da sahneler de çok cazıp.benım adıma verılmış kararları sılıyorum hayatımdan.ve sevmedıklerımı de elıyorum.hayatın ana kaynağı can damarıdır sevgi,işte bu yüzden sevmedıklerımı atıyorum bır kenara.senı çok sevıyorum dıyen benı en yakın arkadası olarak gören bı ınssanı bıle attım hayatımdan.çünkü başrol bende.içim ısınmıyorsa...bılemıyorum belkı artık bırıktı ve o yüzden her konuda istediğimi yapmak istiyorum sınırları aşmak istiyorum,mesela eskıden olsa o ınsanı sılemezdım,ama şimdi sevgisiz olmayacağını bıldığımden gün geçtıkçe soğutuyorum onu kendımden..hiç bir zaman hasta olmamak için vapurda üst kata çıkmayanlardan olmadım,rüzgarı da hissetmek lazım ne yazar bıraz öksürsen??takarsın kulağına dss ya da fd boğazı belkı de bınıncı kez yenıden keşfederek geçersın karşıya.ya da bır gelın arabası görmüşsem ve içimden gelmışse gidip mutluluklar dıyebılırım tum sıcaklığımla.belkı garıp gelır ama yaşamak bu değil midir?ya da beyoğlunda oturup dılencı kızla konuşabılrım saatlerce..farklı hayatlar tanımak gibisi varmı ki??yanlış da olsa yenı şeyler yaparım,yapmasam nasıl bılebılrım kı yanlış olduğunu?? denemeden anlanır mı?yaşamadan kulaktan kulağa gelen seylerı haykıramam ben,hayat bır oyun değil...sinirlendıysem bazen salıverırım kendımı içinden geldiği gibi olmalı insan,nazık olmak adına gizlememelı bazı seylerı,ya da aşık olduğu insan için kendı asla yapmayacağı seylerı ona yapabılmelı.saatlerce uğraşablmelı..ve ne olursa olsun kendı olmalı ınsan,ben böyleyım benı kabul eden böyle kabul etsın demek kadar hzuurlu birşey daha var mı??bakın söyleyın,,ne güzel...ben böyleyım.........
cmrtsi
Üye
Üye
İsim: Aslı

Mesaj gönderen cmrtsi »

tam bir hayat felsefem var diyemem ama genelde " yaşadığın sürece mutlu ol, çünkü sonunda ölü olacaksın" sözünü uygulamaya çalışırım... :wink: dilediğin gibi yaşamak... en iyisi valla :wink:
yaskaman

Mesaj gönderen yaskaman »

ölmek için yaşıyorum.. :idea:
kemanci
Üye
Üye

Mesaj gönderen kemanci »

ölmek için yaşasaydın burda olmazdın bence.burdasın demekki sevmeyı sevıyorsun hayattan zevk alacak seyler buluyorsun paylaşmayı sevıyorsun vs.bunlar ölümü beklemekle pek alakalı değil :wink:
Kullanıcı avatarı
fotosentez
Takımdan
Takımdan
İsim: yaprak

Mesaj gönderen fotosentez »

'geleceğe açılan her kapı için geçmişe dönüp bir anahtar alman gerekli'bu da benim yarattığım felsefem.:) sade ama çok şey barındırıyor içinde :)
okyanus_derin
Üye
Üye
İsim: nilgün

Mesaj gönderen okyanus_derin »

ya gelmişim dünyaya yaşıyorum,öylesine.
mutluyum diye de arada kendimi kandırıyorum...
aslında sorunum ne bilmiyorum :?
. . .
garip bir ruh hali içerisindeyim. :arrow:
bluedeathdL
Üye
Üye

Mesaj gönderen bluedeathdL »

bir gün bakmışım nietzsche,bir gün kafka,başka gün de woolf olmuşum.Ama şuan da -sanırım geçici bir süre-sevilmek için yaşıyorum,sevmek değil.
blackpearl

Mesaj gönderen blackpearl »

..Amman salla dertleriiNasıl olsa yeni bir gün doğacak(!)..
meriyen
Üye
Üye

Mesaj gönderen meriyen »

hayat felsefem ayrıntıya çok fazla takılırım mükemmelciyim belkiye ve keşkeye yer yoktur iç dünyamda yıllar geçtikten sonra geriye baktığımda birdaha gülümsemek için yaşıyorum :lol:
yaskaman

Mesaj gönderen yaskaman »

ölmek için yaşasaydın burda olmazdın bence.burdasın demekki sevmeyı sevıyorsun hayattan zevk alacak seyler buluyorsun paylaşmayı sevıyorsun vs.bunlar ölümü beklemekle pek alakalı değil
hayattan nasıl zevk alıyorum (!) bi bilsen. neleri sevdiğimi de güzel sıralamışsın ama ben o dediğin hislerle yaşamıyorum. ne için yaşadığımı bildiğimi düşünüyorum.. :idea:
kemanci
Üye
Üye

Mesaj gönderen kemanci »

peki
hazan
Kıdemli üye
Kıdemli üye
İsim: Mehtap

Mesaj gönderen hazan »

yarınlar ne getirirse getirsin yanlız olduğumu ve hayatın zor ve çıkarcı olduğunu unutmadan ve cizgimi bozmadan fazalada insanlarla iç içe olmadan yaşamak. ve ne güzel ki 25 yaşındayım hala başarabiliyorum bunu :D