Bu sitedeki lavinya.net forum/panolar sayfası bölümü 22 yıl önce yani 2002 yılında kurulmuş, 11 yıl önce 2013 yılında ise aktif kullanımı durmuştur. Güncel/yeni paylaşım yoktur. Yalnızca arşiv/nostalji için yayına açıktır.

Feridun Düzağaç Yeni Albüm 2013

Feridun Düzağaç Hakkında Sorulan Sorular, Bilgiler, Bildiriler, Konser Duyuruları, Biyografi, şarkı sözleri, albümler, incelemeler.. Feridun Düzağaç Biyografi! - Feridun Düzağaç Şarkı Sözleri!
Kilitli
Kullanıcı avatarı
Adventureman
Admin
Admin
İsim: Ersin
İletişim:

Mesaj gönderen Adventureman »

Şu sıralar yeni bir albüm hazırlığında olan Feridun Düzağaç, 2013 Ocak sonu gibi 8. Stüdyo Albümünü çıkaracağını duyurdu. Albüm; 2'si cover olan 10 şarkıdan oluşuyor.
Powertürk - Feridun Düzağaç Röportajı

MÜZİKAL ANLAMDA SON ZAMANLARDA NELER YAPIYORSUNUZ?

Tüm müzikseverlere sevgiler, selamlar. Yeni yılın ilk ayının sonunda 8. albümümü paylaşacak olmanın heyecanını, biraz da gerginliğini yaşıyoruz. Umarım bundan önceki albümlere yükledikleri anlamları yükleyebilecekleri şarkılar yazmışızdır. Albüm dışında, konserlerimiz uzun aralıklarla da olsa devam ediyor. Tabi öncelikle bütün müzikseverlerin, tüm insanların yeni yılını da bu vesileyle kutlamak isterim.

YENİ YILDAN BAHSETMİŞKEN, SİZİN YENİ YIL İLE İLGİLİ BEKLENTİLERİNİZ NELER?

Benim yeni yıldan beklentim barış ve adalet. Umarım gerçekleştiğini görürüz.

BİRAZ DA YENİ ALBÜMÜN İÇERİĞİNDEN KONUŞALIM. SEVENLERİNİZİ NASIL BİR ALBÜM BEKLİYOR?

Yeni albümüm 10 şarkıdan oluşuyor. Müzikal yükünü sevgili dostlarım Can Alper ve Arıkan Sarıkaya’nın çektiği bir albüm oldu. Bir önceki stüdyo albümümün üzerinden neredeyse 3 yıl geçmiş olacak. Ben bu 3 yıl içinde onlara sürekli kafamda dönen müziğin ne kadar değiştiğini, duymak istediğim müziğin de ne kadar değiştiğini anlatmaya çalıştım ve çıkan sonuçlar üzerinden yol alacaktık. Çıkan sonuçlardan çok memnun kaldık. 1 şarkıyı sevgili İskender Paydaş düzenledi. Ona da buradan teşekkür ederim. 2 cover var. Bugüne kadar hep aşk üzerine yazmış, aşkın her türlü hallerini yazmış birisi olarak, benim yazdıklarımın yanında çok daha basit ama çok daha güçlü sözler içeren, hepimizin çok sevdiği, çok yakından tanıdığı, çok iyi bildiği 2 şarkı... Umarım o şarkıların orijinal hallerini hatıralarındaki büyüsüne dokunmamış, hiç değilse bozmamış oluruz.

ÇOK TİTİZLENDİĞİNİZ BİR ALBÜM. NELER HİSSEDİYORSUNUZ?

Bu albüm için söyleyebileceğim tek şey; çok güzel bir filmin içinde bir şarkı çalar ya, işte öyle olsun istedik. Dediğim gibi, tüm zamanlar içinde akıbetini en çok merak ettiğim albüm olarak tatlı bir gerginlik ve heyecanla bekliyoruz. Albümden tek beklentim; hiç çalmadığımız kadar çok çalmak ve bu şarkıların tamamını hep bir ağızdan söyleyeceğimiz çok güzel konserler yaşamak. Tabi ki bu çok güzel konserleri gülümseyen bir ülkede; acısı, felaketi olmayan bir ülkede, gündemi bu kadar yorucu ve nefret üzerine olmayan bir ülkede, hep beraber coşkuyla, toplumun her kesiminin keyfinin asgari müşterekte olduğu bir ülkede ve güzel bir yılda çalacak olmak. Bu benim en büyük dileğim. Umarım hepimiz için iyi olur.

KONSER PROGRAMINIZ NEDİR?

Yılbaşında sahne alacağız. Ocak ayında da tarihini bildiğim Jolly Joker Ankara sahnemiz var. Olan konserleri facebook sayfasından ve benim twitter hesabımdan utana sıkıla paylaşıyoruz.

EKLEMEK İSTEDİĞİNİZ BİR ŞEYLER VAR MI?

Dediğim gibi albümle beraber hızlanan ve yoğunlaşan bir konser ritmi arzuluyorum. Bunun böyle olmasını bekliyoruz.
En kederli yıldız kayarken dilek tutmuşum...
Kullanıcı avatarı
Bugfixed
Site Admin
Site Admin
İsim: Murat
İletişim:

Re: Feridun Düzağaç Yeni Albüm 2013

Mesaj gönderen Bugfixed »

Paylaşım için teşekkürler umarız eski tarzlardan olur.
Beklediklerim kalır uçan uçurumlarda..
.Terazinin Hüznü.
Kullanıcı avatarı
Adventureman
Admin
Admin
İletişim:

Rica ederim Murat, bu güzel haberi hemen paylaşmak istedim. Albümün tarzı konusunda Üstad'ın bu açıklamaları beni şüphelendiriyor. Sanki bir farklılık varmış hissi bende uyandırmadı değil.
Feridun Düzağaç yazdı:Bir önceki stüdyo albümümün üzerinden neredeyse 3 yıl geçmiş olacak. Ben bu 3 yıl içinde onlara sürekli kafamda dönen müziğin ne kadar değiştiğini, duymak istediğim müziğin de ne kadar değiştiğini anlatmaya çalıştım ve çıkan sonuçlar üzerinden yol alacaktık. Çıkan sonuçlardan çok memnun kaldık.
Feridun Düzağaç yazdı: Tüm zamanlar içinde akıbetini en çok merak ettiğim albüm olarak tatlı bir gerginlik ve heyecanla bekliyoruz.
Bir süprizle karşılaşma ihtimalimiz var gibi. :) Açık konuşmak gerekirse bende seninle hemfikirim Murat, umarım eski albümler tarzında olur.
Kullanıcı avatarı
Adventureman
Admin
Admin
İletişim:

Birde yeni albümde ki 2 cover şarkı hakkında tahminleri olan var mı ? Sizce hangi şarkılar olabilir ?
buyak
Üye
Üye
İsim: burak

Belki (Şubat, 2013)

Mesaj gönderen buyak »

Yeni albüm bilgileri - wikipedia'dan :

Belki (Şubat, 2013) (DMC)

Belki
Seyrüsefer
Tek Başına
Bu Yaz
Ondört Şubat
Gülebilmez
UnutAma Beni
Sana Deliriyorum
Bugün
Ansızın ve Nedensiz
Emekli Kerem
buyak
Üye
Üye
İsim: burak

Mesaj gönderen buyak »

Kullanıcı avatarı
Adventureman
Admin
Admin
İletişim:

Arkadaşlar Feridun Düzağaç'ın 2013 yılı Mart ayında çıkan yeni albümü FLU hakkında ki mesajlarımıza konunun dağılmaması için tek bir başlık altında devam edeceğiz.

:arrow: Feridun Düzağaç FLU Albümü
Kilitli